האם קבלן איטום הוא גם יועץ איטום

December 13 2022doritr

 

יועץ איטום הוא איש מקצוע אשר מספק שירות משמעותי מאוד במגוון מצבים. כאשר נדרש שירות של יועץ איטום יש צורך לבחור באיש מקצוע מומחה בתחום. אם אתם תוהים מהו ההבדל בין קבלן איטום ויועץ איטום וכיצד בוחרים את הטוב ביותר כאשר עולה הצורך באחד מאנשי המקצוע הללו, כדאי שתקראו את המאמר הבא.

יועץ איטום- במי מדובר?

חשוב מאוד להבהיר כי על פי החוקים והתקנות הקיימים אין הגדרה חד משמעית ברורה לגבי יועצי איטום ולמעשה כל אדם יכול להכריז על עצמו כיועץ בתחום זה. לגבי קבלני איטום המצב מורכב יותר ועל אף שכל אחד יכול להעיד על עצמו שהוא קבלן איטום, הרי שמצד שני בכדי לבצע עבודות שהתמורה עבורן היא יותר מסכום כלשהו נכון לאותה שנה, יש צורך ברישום בפנקס הקבלנים. לצורך הרישום כקבלן איטום איש המקצוע נדרש להוכיח לפחות 5 שנים של עבודה בתחום וכן לעבור מבחן מקיף. המבחן הוא של רשם הקבלנים בענף האיטום והוא כולל 60 שאלות או 30 שאלות למי שהשתתף בקורס הכנה למבחן אשר מוכר על ידי משרד הבינוי והשיכון. הציון המינימלי במבחן הוא 70 כך שנדרשת בקיאות מקצועית משמעותית.

לבחור בקבלן איטום שהוא גם יועץ איטום

ברוב המקרים יועץ איטום אכן יהיה קבלן איטום, אם כי ישנם גם מהנדסים עם מומחיות ספציפית אשר יכולים לספק שירותי ייעוץ לקבלנים בתחום, כלומר, מי שכבר ביצע בפועל עבודות שונות של איטום מבנים, מרפסות, גגות, מרתפים ועוד, יש להם יתרון מובנה והוא הניסיון המעשי שאין לו תחליף אמיתי. יחד עם זאת, חשוב מאוד לזכור שלא כל קבלן איטום מספק שירותי ייעוץ וגם לא כדאי לפנות לקבלן לא מיומן ולא מנוסה מספיק כאשר נדרש שירות כזה.

כיצד תבחרו יועץ איטום?

שירותי יועץ איטום נדרשים במספר מצבים: כאשר מתכננים בית חדש בין אם בבניין משותף ובין אם בית פרטי, כאשר ישנן בעיות איטום אשר צצות שוב ושוב ומשבשות את שגרת החיים שלכם, כאשר כמה קבלני איטום ניסו לספק לכם פתרון ולא מצאו את הפתרון המדויק, כאשר יש צורך בחוות דעת אובייקטיבית, אמינה ומקצועית לגבי ליקויים שונים ועוד.

בחירת יועץ איטום צריכה להתבצע בהתאם למטרת קבלת השירות. אם אתם צריכים ייעוץ עבור תכנון פרויקט בנייה כדאי לוודא שהיועץ הוא בעל ניסיון מעשי בתחום שירות מעין זה. אם הסיבה היא בעיה מתמשכת כגון: רטיבות שעלולה להזיק לתשתיות ואף לגרום למפגע תברואתי, הרי שרק יועצים מנוסים יצליחו במקום שבו לא הצליחו קבלני איטום.

חשוב מאוד לקבל המלצות אודות יועץ איטום וכן לוודא שמדובר על איש מקצוע מנוסה ומוסמך בתחום זה, אשר לקוחותיו יכולים להעיד על איכות השירות שלו, על הזמינות שלו, על היכולת שלו להעניק את המענה המדויק לכל בעיה העומדת על הפרק ועוד.

Share: