איך מנקים מצבה?

January 16 2023doritr

לכאורה, ניקוי מצבה נשמע כמו מטלה קלה ומהירה לביצוע, אך לא תמיד זה נכון. מצבה מורכבת מאבן או סלע אשר עם הזמן יכולים להישחק כתוצאה מהניקוי ועל כן, המצבה עלולה לאבד מהעיצוב שלה עד כדי כך שיידרש חידוש מצבה על ידי מומחים. על אן, אם אתם נוהגים לנקות את המצבה של אדם קרוב ואהוב שהלך לעולמו, חשוב ביותר לנקות אותה בצורה טובה על מנת לאפשר לה מצד אחד להיות נקייה ומכובדת ומצד שני, שלא תשחק לאורך זמן, יש צורך לנקות אותה בצורה הטובה ביותר.

מדוע חשוב לנקות מצבה?

מצבה מהווה דבר חשוב מאוד המכבד את זכרו של הנפטר. עם הזמן, מצטברים אבק, אבנית ופיח על המצבה אשר הופכים לשכבת לכלוך. אותה שכבת לכלוך מתיישבת על המצבה וגורמת לה להיראות מוזנחת ולא מטופלת. מעבר לכך, ניקוי מצבה תורם לשמירה על המצבה מפני פגעי הזמן ומזג האוויר. כאשר מחברים את שני הגורמים הללו מקבלים מצבה אשר עלולים לגרום לצער אצל המבקרים השונים ועל כן, מומלץ מאוד לנקות את המצבה בצורה תדירה באמצעות כלים מתאימים.

כיצד מנקים את המצבה בצורה יעילה?

בכדי לשמור על המצבה ובכדי שלא לפגוע בה בתהליך הניקוי, יש להקפיד על מספר כללים חשובים. יש לקחת בחשבון שעם הזמן עלולים להופיע עובש ופטריות על גבי המצבה. הכיתוב עלול להיחשק או להישבר ובשל תנודות קרקע מצבה כולה עלולה להתמוטט. זוהי הסיבה שבגינה חשוב מאוד להתייעץ עם אצבע על הדופק ולהתייעץ עם קבלן מצבות מומחה לגבי המצב של המצבה. רגע לפני שמתחילים את הליך הניקוי חשוב מאוד להסתכל על המצב הפיזי של המצבה ולזהות האם קיימים בה קילופים, סדקים שונים, שברים או כל סימני פגיעה שונים באבן וזאת בכדי למנוע נזק בתהליך של הניקוי. חשוב גם לרכוש כלים ייעודיים לניקוי המצבה אשר יקלו עליכם במלאכה וגם ישמרו על המצבות מפני פגעים כאלה ואחרים.

ניקוי עדין וחומרים לניקוי מצבות

חשוב מאוד שתדעו שעל אף שהאבן או הסלע נראים חזקים ועמידים הרי שהם חשופים מאוד לשפשופים ועל כן חשוב מאוד לבצע ניקוי מצבה בתנועות אקראיות על ידי מברשת ייעודית לסוג האבן. כדאי להתחיל את ניקוי המצבה באמצעות מים וסבון וזאת בכדי לחסוך ברכישת חומרים מיוחדים, אך אם הכתמים השונים לא יורדים באמצעות מים וסבון, יש לרכוש חומרים אשר מתאימים לניקוי מצבות בהתאם לסוג האבן שממנה מורכבת המצבה. לאחר שמסירים את שכבת הלכלוך בצורה מדויקת ואיכותית מומלץ לייבש לחלוטין את המצבה וזאת בכדי למנוע סימני אבנית. כדאי דם למרוח וקס אשר ידחה את האבק וישמר את המראה הנקי של המצבה.

חשוב שתדעו שבכדי לשמר מצבות מיוחדות, חשוב מאוד לנקות אותן בצורה איכותית ויסודית ועל כן, אם ניסיתם לנקות את המצבה באופן עצמאי בהתאם לטיפים שצוינו לעיל אך היא עדיין לא נקייה מספיק, אתם יכולים לבחור בשירות ניקוי מצבה המתבצע על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום וזאת בכדי שהמצבה תהיה נקייה ותישמר לאורך זמן.

Share: