גירושין וילדים- כיצד לעשות זאת בצורה נכונה?

March 23 2023doritr

הנחת המוצא הרווחת של כל אדם שעוסק בתחום הגירושין ומלווה משפחות המצויות במהלך ולאחר הליך גירושין היא שהליך זה יכול לגרום לנזק לילדים של ההורים המתגרשים. מדובר על הנחת מוצא נכונה באופן כללי, אך כאשר מתחילים לרדת לרמת המקרים הפרטניים התמונה מתחילה להשתנות. מאחר והליכי גירושין הפכו לשכיחים ביותר בעולם המערבי וכ40 אחוזים מהזוגות מתגרשים, נערכו ועדיין נערכים מחקרים לאורך השנים שהמטרה שלהם היא לבחון את השפעת הגירושין על הילדים הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. בהתאם למחקרים הללו ניתן לקבוע כמה דברים חשובים. אם אתם תוהים במה מדובר, כדאי שתמשיכו לקרוא את הדברים הבאים.

האם נגרם נזק לילדים בהליך גירושין?

גירושים עם ילדים הם ללא ספק מורכבים יותר מגירושים רגילים. נקבע בהתאם למחקרים כי גובה הנזק לילדי גירושין יהיה גדול יותר ביחס ישיר לעוצמת הלהבות במלחמת הגירושין בין ההורים. ילדים שההורים שלהם התגרשו בהסכמה ובצורה לא מלחמתית כמעט ולא נפגעים מהגירושין בטווח הבינוני והארוך והקשר ביניהם להורים הופך לחזק ומשמעותי ביותר.

פסיכולוגים של ילדים וכן עובדים סוציאליים אשר מלווים משפחות במהלך ואחרי הליכי גירושין מספרים שכל ילד שמגלה כי קיים משבר בין ההורים שלו נקלע למשבר פנימי. ההורים של הילד הם העוגן של החיים שלו והמחשבה על פירוק התא המשפחתית נתפסת בעיני הילד כסוף העולם ממש. התחושה המדוברת מאפיינת שהוריו מתגרשים ובעיקר כאשר מדובר על הגילאים הצעירים. כאשר הילד בוגר יותר המצב קל יותר להתמודדות.

מחקרים אשר בדקו את המשמעות של גירושין בקרב ילדים הגיעו למסקנה כי ככל שהליך מתנהל בצורה טובה יותר בין ההורים כך הילדים נפגעים פחות. כלומר, זוג שמתגרש והתהליך מלווה בסכסוכים שהם מפגינים לעיני הילדים, יפגע באופן מהותי ביותר בילדים אשר יזכרו את הליך הגירושין כצלקת של ממש לכל החיים. על כן, אם החלטתם להתגרש, חשוב ביותר שתעשו זאת בצורה נכונה, בריאה וטובה וזאת בכדי שהילדים שלכם לא יפגעו.

כיצד מתגרשים נכון כאשר יש ילדים?

הדרך הטובה והיעילה ביותר להתגרש בצורה נכונה ויעילה כאשר יש ילדים וזאת בכדי שלא לפגוע בהם היא לבחור בהליך של גישור גירושין. המטרה בהליך זה היא להביא את הזוג להסכם גירושין שהם מסכימים על כל סעיפיו. הסכם זה ימנע מהם למעשה להגיע לכותלי בית המשפט בסכסוכי גירושין קשים אשר הנפגע העיקרי בהם יהיה הילדים שלהם. כמובן שחשוב מאוד לבחור מגשר מקצועי ומוצלח עבור התהליך המדובר אשר יסייע לבני הזוג שלב אחר שלב להגיע להסכמות הנדרשות בהליך גירושין וזאת בצורה טובה ונכונה. המטרה היא להביא את ההסכם לבית המשפט על מנת שיקבל אישור ולאפשר לזוג להתגרש בצורה טובה ונכונה.

אם אתם מחפשים גישור גירושין במודיעין על מנת שהליך הגירושין שלכם לא יתנהל בצורה לא טובה או יפגע בילדים שלכם, חשוב שתבחרו את המגשר הטוב, המומלץ והמנוסה ביותר בתחום.

 

Share: