מערכת VRF- מהי ואם היא מומלצת?

November 21 2022doritr

הקיץ הישראלי ידוע במזג האוויר החם והיבש אשר יכול לגרום לסבל רב לכל אדם. בקיץ כל אדם מחפש מקומות ממוזגים לשהות בהם וכמובן שהוא דואג שבבית שלו תהיה מערכת מיזוג איכותית שתאפשר לו להנות מחלל ממוזג ונעים. כל אדם יודע כי לא קל לכוון מזגן רגיל לטמפרטורה נעימה באופן קבוע ובמיוחד שהמקום מכיל יותר מאדם אחד עם רגישויות שונות לקור וחום. לא מעט אנשים פשוט התרגלו למצב המדובר, אך ישנם אנשים שלא מוכנים להתפשר על הנוחות שלהם ומחפשים מערכת מיזוג אוויר שתענה על הצורך של כל אדם בטמפרטורה אחרת בחללים שונים במבנה ומעבר לכך, תהפוך את החלל לנוח ונעים. מזגן VRF מהווה ללא ספק את הפתרון הטוב ביותר עבור כל אדם שמחפש פתרון מיזוג אוויר איכותי ומתקדם.

כיצד מזגן רגיל מווסת את הטמפרטורה בחדר?

מזגנים רגילים פועלים באמצעות מנוע אשר יודע להפעיל את המדחס שלו בעוצמה אחת ויחידה. ניתן לבחון את עוצמת הפעולה של המדחס כאשר קונים את המזגן על מנת שתתאים לגודל של החדר, לסוג החלל ולמספר האנשים שעתידים לשהות בחדר. אולם, חשוב מאוד להבין כי לכל מזגן יש עוצמה אחת ויחידה. על מנת לווסת את העוצמה של הקירור בחדר, ניתן להורות למזגן לאיזו טמפרטורה להביא את האוויר בחדר, אך גם הפעולה המדוברת איננה משנה את העוצמה של המדחס ובמקום זאת המזגן פועל במלוא העוצמה עד שהתרמוסטט המותקן בו מורה כי האוויר הגיע לטמפרטורה הרצויה ואז הוא נכבה. המזגן יחזור שוב לעבוד במלוא העוצמה כאשר התרמוסטט יזהה כי החדר שוב התחמם לטמפרטורה גבוהה מהמבוקש.

הייחודיות של מזגן VRF

הייחוד של מזגן VRF הוא טכנולוגיית נפח קירור משתנה ומכאן גם השם שלו: Variant Refrigerant Flow (VRF). מדובר על מזגן שיש לו מדחס מסוג אינוורטר. טכנולוגיה המאפשרת לו לשנות את תפוקת הפעילות שלו בין 10 אחוזים ל100 אחוזים מעוצמתו. כאשר מגדירים את טמפרטורת היעד עבור המזגן המדובר, המנוע איננו נוקט באסטרטגיה של קירור ואז חימום סביב הנקודה הרצויה אלא מחשב באופן מדויק את עוצמת הקירור הנדרשת מהמנוע על מנת לפעול באופן קבוע ומתמשך, כך שהטמפרטורה תישאר קבועה ומדויקת בנקודה שבה הגדרנו עבורו.

האם המזגן המדובר מתאים לכל אחד?

מזגן מסוג זה הוא ללא ספק יעיל ואפקטיבי יותר ממזגן רגיל ובכל זאת כל אחד יבחר דווקא במזגן זה. החיסרון העיקרי במזגן המדובר הוא העלות הראשונה שלו, הן במזגן עצמו והן בהתקנה אשר עלולים להיות יקרים יותר מאשר מזגנים פשוטים וקטנים יותר.  מאחר והמזגן עמיד וחסכוני יותר בחשמל, עלינו לחשב עד כמה המזגן מתאים או נחוץ בחלל שאותו אנו מעוניינים לקרר ומתוך כל נגלה האם המזגן יחזיר את ההשקעה שלו עם הזמן ואך יחסוך בעלויות לטווח הרחוק.

Share: