המדריך המלא לטיול בפלאיה דל כרמן

פלאייה דל כרמן היא עיירת חוף תיירותית הנמצאת במדינת מקסיקו. פלאייה דל כרמן נמצאת בחצי האי יוקטן וממוקמת בקרבת האי קוזוֹמל. יש לה רצועת חוף מרהיבה עם חול לבן ורך לצד מים כחולים צלולים ונקיים. בעיר מקומות בילוי רבים ומזג אוויר נעים במרבית ימות השנה. בפלאייה דל כרמן אפשר למצוא דילים זולים לנופש לצד מלונות יוקרה. ההכנסה העיקרית של תושבי המקום מגיעה מתיירים ולכן הם דואגים לתת שירות יוצא דופן לפתח את העיר ולקבל את התיירים בברכה.

מיקום מרכזי

רבים מגיעים לעיירת פלאיה דל כרמן כתחנת מעבר. העיירה נמצאת במיקום מרכזי וקרובו לקנקון טולום איסלה מוחרס וקוסומול. הגישה ניתנת באמצעות שיט בסירה או ברכב. האקלים בעיר טרופי והטמפרטורה חמימה ונעה בין 24-25 מעלות בדומה לשאר האיים מסביב. אז אם אתם רוצים להנות ממזג האוויר הנעים ביותר תגיעו בחודשי מאי עד יולי. לאח מכן מתחיל להתחמם. את החורף המושלג מרגישים בעיקר באזורים ההרריים שבקרבת מקסיקו סיטי ולא באזור האיים.

אז מה אפשר לעשות בפלאייה דל כרמן?

בפלאיה דל כרמן ישנה רצועת חוף צרה וארוכה בעלת מראה פסטורלי של מים צלולים וחולות לבנים. המקום מתאים לבילוי משפחתי לזוגות ותרמילאים. רבים באים למקום לירח דבש בגלל הנראות הקסומה שלו והיכולת למצוא הרבה מקומות שקטים.

האטרקציה האומנותית האהובה על צעירים נמצאת במוזיאון התלת מימד. מוזיאון ניתן להתרשם ולהצטלם לצד תמונות תלת ממד מרהיבות בגודל עצום. בנוסף, קיימים בעיירה מופעי קרקס שונים מופע חובה שכדאי ללכת אליו הוא קרקס השמש.

בעירה אפשר להנות מסיורי שופינג וסיורי אוכל שווים במיוחד. כל אלו יאפשרו לחוות את התרבות המקומית דרך דוכני מזון שונים ואותנטיים. בסיור מכירים התיירים גם את האוכל המקומי אך גם את האווירה הייחודית והאלמנטים ההיסטוריים.

אחת החוויות הייחודיות למקום הן בריכות תת קרקעיות הקרויות סונטות המחוברים לנהרות. בבריכות מרבים התיירים לבקר ולשחות לצד נטיפים וזקיפים יפים. השוחים נהנים ממים צלולים וקרירים ישנם מעל 800 סונטות בגדלים שונים וזה רק מה שנתגלה עד היום.

בפלאיה אפשר לעשות קניות בשלל אתרים. יש את הרחוב המרכזי קוניטה. הוא נחשב לטיילת ארוכה של קניות מסעדות בתי קפה ועוד. יש את מתחם הקניות פאסו דל כרמן ואת השדרה החמישית. בנוסף לרשתות וחנויות יש שווקים ודוכנים המוכרים מוצרים מקומיים וסמלים מקסיקניים כדוגמת הכובע המפורסם.

מקומות למשפחות עם ילדים

מקום נוסף ששווה להגיע אליו למרות שאינו נמצא בפלאיה דל כרמן הוא פארק אסטרקט המכיל גן בוטני וגן חיות מיוחדות לצד מפלים ואטרקציות מים כדוגמת אבובים וצלילה. המקום מתאים מאד למשפחות עם ילדים. פארק אקספלור הוא גם אחד הפארקים האהובים על ילדים. הפארק בנוי בצורת מערת נטיפים וג׳ונגל.